Zavřít reklamu

Sedět pod hvězdnou oblohou a hledat na ní různá souhvězdí je kratochvílí, kterou nám i v lehčích časech znemožňuje zatažená obloha či světelný smog v blízkosti měst. Proč se tedy neuklidnit u pozorování hvězd alespoň na obrazovkách mobilních telefonů? Tak asi vypadal myšlenkový proces vývojářů z Whitepot Studios, když přišli s nápadem na svou nově vydanou hru StarGazing. Ta by měla spojit relaxaci u objevování nových souhvězdí s lehkou hádankovou hratelností.

Vývojáři popisují titul jako astronomicky relaxační hádankovou hru s nalézáním vzorců. Souhvězdí totiž nacházíte pomocí spojování hvězd v nich obsažených. Ke správnému řešení vás budou navádět ručně kreslené nápovědy ve vašem záznamníku. Ty vám ukáží, jaké vzorce byste měli na noční obloze. Pak už je jen otázkou času, než dokážete propojit všechny potřebné body a souhvězdí zkompletovat. Společnost vám u toho bude dělat lo-fi relaxační soundtrack.

StarGazing s sebou přináší i edukativní rozměr. Po svém objevení se každé souhvězdí zapíše do encyklopedie, kde si můžete přečíst o jeho původu a historii. Za splnění jednotlivých úkolů v předem určeném čase pak hra rozdává speciální sběratelské předměty. Ty vám sice ve hledání nijak nepomohou, jsou ale dalším důkazem toho, že si se hrou vývojáři dali pořádnou práci. Zatím je ve StarGazing k dispozici 51 různých souhvězdí, další budou postupem času přibývat. Hru si můžete stáhnout na Google Play zcela zdarma.

Související články

Dnes nejčtenější

.