Zavřít reklamu

Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách odhaluje detaily své šesté sezóny. Nejlepší čeští a slovenští hráči na chytrých telefonech se v novém ročníku opět utkají ve hře Brawl Stars. Titul se pokusí obhájit tým fotbalisty Jakuba Jankta Sampi.Tipsport, který by i letos měl patřit k velkým favoritům. Vůbec poprvé se uskuteční také turnaj v nové hře League of Legends: Wild Rift. Ten se odehraje i s oficiální podporou vydavatele Riot Games. První kvalifikace na listopadové finále Samsung MČR v mobilních hrách odstartuje již 4. dubna.

Agentura PLAYzone odhalila podobu nové sezóny největšího českého turnaje zaměřeného na hráče mobilních her. Šestý ročník Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách zatím odhaluje dva herní tituly. Prvním je taktická střílečka Brawl Wars, ve které soutěžili hráči i loni. Druhou zařazenou hrou je mobilní verze oblíbené MOBA Leaguje of Legends, která patří k nejoblíbenějším počítačovým hrám na světě. V ní proti sobě nastupují dva pětičlenné týmy s cílem zničit hlavní budovu soupeře. League of Legends: Wild Rift pozná své vítěze vůbec poprvé, neboť se stále jedná o novinku, kterou vývojář Riot Games představil teprve ve druhé polovině roku 2020. Riot Games navíc vyjádřil turnaji oficiální podporu. Oficiálními telefony letošního mistrovství jsou novinky z řady Samsung Galaxy A, které jsou určené pro mladé hráče.

V rámci každé hry se odehraje několik měsíčních turnajových sérií (šest pro Brawl Stars a pět pro LoL: Wild Rift) a dva speciální turnaje (MidSeason a Last Call). Z nich vzejde z každé hry osm nejlepších týmů Česka a Slovenska, které se kvalifikují do podzimního finále. Z něj pak vzejde jediný celek, jenž získá titul šampiona roku 2021. Od začátku dubna do druhé poloviny září budou mít týmy možnost účastnit se otevřených kvalifikací na portálu PLAYzone.cz a zabojovat tak o své místo na Samsung MČR v mobilních hrách. Loni se turnaj odehrál pouze po internetu bez účasti hráčů a diváků, proto organizátoři doufají, že se letos podaří vrátit do prostor brněnského výstaviště, kde se finále za normálních okolností odehrává. Celková dotace turnaje je 216 000 korun.

Nejdůležitější zápasy sezóny se budou vysílat na kanálu Playzone pod platformou Twitch, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v aplikaci HbbTV televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se opět stává výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát tradičně podporuj. I dalšími partnery pojí s akcí mnohaletá spolupráce. V šesté sezóně jsou jimi prodejce elektroniky Datart a výrobce síťových prvků TP-LINK.

Související články

Dnes nejčtenější