Zavřít reklamu

Internetový prohlížeč Samsung Internet se stal v průběhu let pro mnoho uživatelů smartphonů a tabletů Galaxy volbou číslo jedna. Tomu přispěly i desítky updatů s novými funkcemi, které v posledních letech obdržel. Zde je sedm důvodů, proč se domníváme, že právě on je nejlepším mobilním browserem.

Snadný přístup k blokovačům reklamy

Existují rozumné důvody pro i proti používání blokátorů reklam, ale pokud je používáte na mobilním zařízení, Samsung Internet je vaším nejlepším spojencem. Ostatní populární prohlížeče jako Chrome rovněž umožňují blokovat reklamu, browser Samsungu však tento proces činí mnohem jednodušším. Má totiž samostatné menu pro blokování reklam, které zahrnuje několik populárních blokátorů reklam, z nichž si můžete vybrat a stáhnout si je. Najdete tu například Adblock Fast, Adblock Plus, AdGuard a další.

Samsung_Internet_nejlepsi_funkce

Blokátory v prohlížeči aktivujete takto: klepněte na tlačítko menu, přejděte do nabídky Ad blockers a vyberte aplikaci pro blokování reklam, kterou chcete stáhnout.

 Blokování nežádoucích stránek

Funkce blokování nežádoucích stránek zabraňuje webům, aby uživatele přenesly na jinou stránku, kterou nenavštívili, kdykoli stisknou/potáhnou tlačítko zpět. Tlačítko může přestat reagovat, kdykoli jej web „unese“, což se při procházení internetu může stát velkou nepříjemností. Tuto funkci stejně jako předcházející najdete i u jiných prohlížečů, nicméně celý proces je u browseru Samsungu ve srovnání s nimi opět jednodušší.

Samsung_Internet_nejlepsi_funkce_2

Funkci aktivujete takto: jděte do menu Settings, vyberte možnost Privacy a Security a přesuňte přepínač na On.

Heslem chráněný režim Secret

Jako jiné prohlížeče i Samsung Internet má režim Secret, který je ekvivalentem anonymního režimu browseru Chrome. Je to funkce pro zabezpečení soukromí, která uživatelům umožňuje spouštět instanci prohlížeče odděleně od jejich dat. Režim Secret tento koncept ochrany soukromí dále vylepšuje. Prohlížeč Samsungu přichází s možností, která uživatelům dovoluje blokovat přístup k tomuto režimu prostřednictvím hesla, stejně jako čtečky otisků prstů a funkce rozpoznávání obličeje.

Samsung_Internet_nejlepsi_funkce_3

Heslem chráněný režim Secret aktivujete takto: otevřete nastavení browseru, vyberte nabídku Privacy and Security, zaskrolujte dolů a zvolte možnost Secret mode settings.

 Videoasistent

Samsung Internet má v sobě zabudovaného videoasistenta, což je v podstatě sada plovoucích tlačítek pro přehrávání videí bez ohledu na stránku, na které jsou. Různé stránky používají různé přehrávače videí, které mohou nebo nemusí mít různé ovládací prvky pro přehrávání. Videoasistent tak zjednodušuje uživatelskou zkušenost tím, že nabízí jedno uspořádání pro onlinové videopřehrávače.

Samsung_Internet_nejlepsi_funkce_4

Funkci aktivujete takto: otevřete nastavení, vyberte nabídku Useful Features a zapněte možnost Video assistant.

Chytrá ochrana před sledováním (Smart anti-tracking) pro režim Secret

Ochranu před sledováním není nic nového. Jedná se o funkci pro zabezpečení soukromí, která telefonu umožňuje automaticky odstranit sledovací cookies, ale znovu – prohlížeč Samsungu tento koncept posouvá dál. Smart anti-tracking funguje v režimu Secret s extra silnou ochranou. Jedinou nevýhodou je to, že může některým stránkách zabránit ve správném fungování. To je však podle nás jen malá cena za to, že dostanete nejvyšší úroveň ochrany soukromí.

Samsung_Internet_nejlepsi_funkce_5

Funkci aktivujete takto: jděte do nabídky Privacy and Security, klepněte na volbu Smart anti-tracking a z rozbalovacího menu vyberte možnost Secret mode only.

Široké možnosti přizpůsobení  

Samsung Internet je jeden z nejvíce přizpůsobitelných mobilních prohlížečů na trhu, přičemž jde nad rámec pluginů. Bez nutnosti dalších úprav nabízí mnoho způsobů, jak si jej přizpůsobit k obrazu uživatelovu. Hlavní nabídku browseru si lze rozsáhle upravit přidáváním či odebíráním funkcí. Uživatelé si mohou zvolit, zda chtějí, aby se jim zobrazoval stavový řádek, zapnout nebo vypnout zoomování stránek, upravovat si na stránkách velikost fontů, a mohou dokonce i přesouvat rolovací lištu z pravé části obrazovky na levou či ji úplně skrýt. Schovat je možné také tlačítka Go to top nebo QR code scanner.

Samsung_Internet_nejlepsi_funkce_6

Přizpůsobit si vzhled browseru můžete takto: otevřete nastavení, vyberte možnost Appearance, kde najdete většinu customizačních možností. Další možnosti pro rolovací lištu, tlačítko Go to top a QR code scanner lze najít v kategorii Useful Features na obrazovce hlavního nastavení.

Plynulé skrolování a skvělý výkon

I když je Samsung Internet „napěchován“ funkcemi, jeho výkon tím nijak netrpí. Nemusí to být nejrychlejší browser, pokud jde o nahrávání stránek, ale celkový výkon je skvělý. Skrolování stránek v rámci něj je plynulejší než u jiných prohlížečů – včetně Chromu. A to platí i pro zařízení Galaxy vybavená 60Hz displeji. Samozřejmě se výkon bude telefon od telefonu lišit, ale pokud hovoříme o stejných zařízeních používajících různé prohlížeče, je pravděpodobné, že Samsung Internet vás, pokud jde o rychlost a odezvu, nezklame.

Související články

Dnes nejčtenější

.