Zavřít reklamu

Samsung byl v loňském roce největším výrobcem smartphonů, nicméně v posledním kvartálu jej díky úspěchu iPhonu 12 předběhl Apple. Cupertinský technologický gigant si však vedení neudržel dlouho, podle nových zpráv Samsung žebříčku s globálními dodávkami smartphonů v únoru opět vládl.

Podle marketingově-výzkumné společnosti Strategy Analytics korejský technologický obr v únoru na globální trh dodal celkem 24 milionů smartphonů a zajistil si tržní podíl 23,1 %. Apple oproti tomu dodal o jeden milion chytrých telefonů méně a jeho tržní podíl činil 22,2 %. I když Samsung dokázal vzít si před koncem prvního letošního kvartálu vedení zpět, rozdíl mezi oběma technologickými kolosy je nyní mnohem menší, než v minulých letech býval. Samsung totiž v minulosti v prvním čtvrtletí míval před Applem náskok i o pět a více procentních bodů. Nyní je to necelý procentní bod, což už může jeho pozici ohrožovat, i když je „technicky“ největším výrobcem smartphonů. (Je každopádně možné, že náskok Samsungu se v následujících několika kvartálech zase zvětší, a to díky novým slibným telefonům řady Galaxy A, jako je Galaxy A52 a A72.)

Ve světle nové zprávy se zdá, že strategie společnosti uvést na scénu novou vlajkovou řadu Galaxy S21 dříve, se jí vyplatila. Jak známo, řadu Galaxy S Samsung veřejnosti tradičně odhaloval v únoru či březnu, nejnovější „vlajku“ však představil již v polovině ledna.

Související články

Dnes nejčtenější