Zavřít reklamu

Americký časopis Consumer Reports, známý svými objektivními recenzemi produktů, vyhlásil nejlepší smartphony minulého roku. Nejlepším iOS telefonem a zároveň telefonem roku se stal iPhone 12 Pro Max, nejlepším smartphonem s Androidem Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G.

„I když vás iPhone 12 Pro Max bude stát o 100 dolarů více než jeho menší sourozenec iPhone 12 Pro, nabízí o několik hodin delší výdrž baterie, o něco větší displej a 2,5x kamerový zoom, který vás dostane o trochu blíže akci než 2x zoom iPhonu 12 Pro. Na druhé straně je verze Max podstatně těžší a může být obtížné ji používat jednou rukou. Pokud vám objemnější telefony nevyhovují, doporučujeme sáhnout po iPhonu 12 Pro,“ napsal časopis. Pokud jde o Galaxy Note Ultra 5G, podle Consumer Reports může mít pro někoho až příliš velký displej, ale „dotykové pero S Pen jej činí ovladatelnějším“. Telefon má podle časopisu také „displej hodný Netflixu“.

Cena za nejlepší budgetový smartphone pak připadla telefonu OnePlus Nord N10 5G, který však neušel kritice kvůli chybějící podpoře mikrovlnného pásma 5G sítí. Nejlepším smartphonem v kategorii „Best Phone for All-Day Battery Life“ se stal další zástupce čínského výrobce – OnePlus Nord N100, který na jedno nabití vydrží lehce přes dva dny. Dobře si v této kategorii vedly i telefony Samsung Galaxy A71 (43 hodin) a zmíněný iPhone 12 Pro Max (41 hodin).

Dnes nejčtenější

.