Zavřít reklamu

Nejvýznamnější divize Samsungu Samsung Electronics se rozhodla od příštího měsíce, kdy začíná nový fiskální rok, všem svým zaměstnancům zvýšit mzdy (k předloňskému roku činil jejich počet více než 287 tisíc). A zvýšení to bude vskutku štědré – v průměru bude činit 7,5 %. Kromě toho bude Samsung Electronics v závislosti na výkonu vyplácet individuální bonusy ve výši 3–4,5 %.

V rámci společnosti se jedná o největší zvýšení mezd za posledních více než deset let. Samsung Electronics v prohlášení uvedl, že nový růst mezd byl odsouhlasen proto, že celkový finanční výkon napříč všemi segmenty byl v loňském roce více než uspokojivý. Samsung také řekl, že zvýšení mezd pro nadcházející fiskální rok je jen znamením toho, co přijde. Společnost se konkrétně snaží udržet mzdy oproti všem ostatním technologickým rivalům o 20–40 % vyšší.

Tento krok je dobrým příkladem toho, proč se Samsung v posledních letech umisťuje na předních příčkách žebříčku zaměstnanecké spokojenosti. V loňském roce byl korejský technologický gigant studií časopisu Forbes vyhlášen nejlepším zaměstnavatelem na světě.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.