Zavřít reklamu

Google v poslední době do svého Asistenta Google přidal řadu nových funkcí a zdá se, že v tom chce pokračovat dál. Podle webu 9to5Google nyní pracuje na funkci s názvem Memory.

Funkci Memory Google charakterizuje jako „rychlý způsob, jak uložit a najít vše na jednom místě“. Do „Memory“ lze ukládat jakýkoli obsah z obrazovky, včetně odkazů na původní zdroje. Vedle toho lze do „paměti“ ukládat věci z reálného světa, jako jsou předměty nebo ručně psané poznámky. Všechny tyto a další informace je možné najít na jednom místě, přičemž nabízejí chytré vyhledávání a organizaci.

Google uvádí, že funkce může ukládat články, knihy, kontakty, události, lety, fotografie, videa, obrázky, hudbu, poznámky, upomínky, playlisty, televizní pořady, filmy, webové stránky, recepty, produkty nebo místa. Uživatel tento obsah ukládá pomocí ústního příkazu Asistenta nebo zástupce domácí obrazovky. Funkce prý bude natolik inteligentní, že zachová kontext – může například zahrnout screenshoty, webové adresy a umístění. Následně je vše viditelné v nové čtečce Memory, která se nachází vedle funkce Snapshot. Součástí feedu jsou speciální karty, které se objeví, když uživatel uloží obsah z Google Docs, Sheets, Slide, Drawing, Forms, Sites a dalších nahraných souborů z Disku Google, které umožňují zobrazit náhled dokumentu.

Funkci technologický gigant momentálně testuje mezi svými zaměstnanci. V tuto chvíli není jasné, kdy ji vypustí do světa.

Dnes nejčtenější

.