Zavřít reklamu

Dnes již kultovní Rocket League, ve které vývojáři ze Psyonix představili novou sportovní disciplínu fotbalu s raketově poháněnými auty, zamíří konečně i na smartphony. Po vydání v roce 2015 sice popularita hry začala poměrně rychle klesat, v současnosti však probíhají pokusy o její revitalizaci. Prvním krokem k ní byl převod hry na free-to-play model, druhým je určitě oznámení mobilního portu Rocket League Sideswipe.

Samozřejmě nemůžeme na mobilních obrazovkách čekat plnohodnotný převod hry z velkých platforem. Už na první pohled můžete z videa výše poznat, že se celá hra přesunula z perspektivy s volnou kamerou k akci viděné z boku. Ovládání na dotykových obrazovkách má přece jenom své limity, komplikovaný pohyb autíček by tak zřejmě s volnou kamerou nefungoval. Fanoušci raketového fotbalu však nepřijdou o své oblíbené triky. Vývojáři slibují, že i přes změnu ovládání a perspektivy ve hře zůstanou stejné fintičky, na které jsme zvyklí z verzí na velkých platformách.

Změnou si projdou ale herní módy. Už nemůžeme čekat bitvy pětičlenných týmů. V Rocket League Sideswipe budete moci hrát buď sólo nebo ve dvojici. To, jak moc tyto úpravy změní požitek z hraní, si můžou již nyní vyzkoušet vybraní hráči v testovací alfa verzi. Ta je ovšem dostupná pouze v Austrálii a na Novém Zélandu. My ostatní budeme muset počkat na to, až hra během letošního roku vyjde v plné verzi.

Související články

Dnes nejčtenější