Zavřít reklamu

Karetní hra Hearthstone je už nějaký ten rok pod přívalem kritiky. Ta většinou zmiňuje špatnou zkušenost nových a navracejících se hráčů. I když se vývojáři z Blizzardu během let pokoušeli se situací něco udělat, nikdy nešlo o dost rázný tah pro ty, co se stavem hry nebyli spokojení. Blížící se update 20.0 by ale měl těmto kritikům konečně jít na ruku. Ve hře se tak dočkáme množství změn, které by Hearthstone měly učinit přístupnějším pro všechny.

Samotná hratelnost samozřejmě zůstává stejná, proměnou si ale projdou některé formáty a sady karet. Změna, která bude mít na hru zřejmě největší vliv, je úprava karetního Core Setu. Ten představuje úplně první sadu, která ve hře v roce 2014 vyšla. Během let se ale účinnost karet v ní obsažených stále snižovala. Vývojáři tak do ní nově přidají nové karty s vylepšenými schopnostmi a změní řadu starších karet tak, aby dokázaly držet krok se stále se zvyšující silou karet nových.

Další velkou změnou je představení nového formátu Classic. Ten bude časovou kapslí, určenou pro všechny, kterým vadí směřování herního designu k nahodilosti efektů. V Classicu budou dostupné pouze karty, které byly ve hře při jejím vydání, a to v takové podobě, v jaké v tu dobu existovaly. Na nostalgií provoněné i novými kartami okořeněné hry se v updatu 20.0 můžete těšit už ve čtvrtek 25. března.

Související články

Dnes nejčtenější