Zavřít reklamu

Pokud jste očekávali, že na popularitě rychle nabývající sociální audio platforma Clubhouse bude mimo iOS brzy dostupná na zařízení s Androidem, zklameme vás. Podle vyjádření tvůrce aplikace Paula Davisona si na tuto verzi budeme muset delší dobu počkat.

Společnost podle Davisona na androidové verzi intenzivně pracuje, její vydání je prý ale ještě několik měsíců daleko. To znamená, že by mohla být venku někdy ve druhém kvartálu nebo na začátku třetího. Vzhledem k tomu, že Android zaujímá kolem 85 % globálního trhu se smartphony, čím dříve androidový Clubhouse vyjde, tím pro společnost lépe.

Androidoví uživatelé se mezitím mohou obrátit na alternativu jménem Twitter Spaces, kterou mikroblogová sociální síť nedávno spustila. V tuto chvíli nicméně mohou pouze hovořit a zapojovat se do chatů, které byly vytvořeny, nikoli vytvářet vlastní. To se však podle všeho již v dubnu změní, kdy se má služba otevřít pro širokou veřejnost.

Mezitím se také objevily různé falešné androidové verze, které mohou být nebezpečné. Jedna z nich například šířila malware s názvem BlackRock, který krade přihlašovací údaje pro více než 450 online služeb, včetně Twitteru, Facebooku nebo Amazonu. Clubhouse zřejmě nebude mít – alespoň tedy v dohledné budoucnosti – počítačovou verzi, protože ta podle Davisona nyní pro společnost není prioritou.

Související články

Dnes nejčtenější