Zavřít reklamu

V poslední době na popularitě rychle nabývající sociální audio platforma Clubhouse nasbírala po celém světě již přes 8 milionů stažení, a to přesto, že se zatím nachází v pre-launchové fázi a funguje jen v režimu na pozvánky. Informovala o tom analytická firma App Annie.

Podle jejích odhadů počet stažení aplikace, která teprve nedávno dostala androidovou verzi, vzrostl od 1.–16. února z 3,5 milionu na 8,1 milionu.  Za impozantním růstem stojí především známé osobnosti technologického světa, které se ke Clubhouse v poslední době připojily, kromě jiného zakladatel Tesly Elon Musk nebo šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

Přes 2,6 milionu z celkového počtu downloadů podle App Annie pocházelo z USA. Clubhouse informace týkající se počtu stažení nebo registrovaných uživatelů oficiálně nezveřejnil, v lednu však šéf společnosti Alpha Exploration, která aplikaci vyvíjí, Paul Davison uvedl, že Clubhouse má dva miliony týdně aktivních uživatelů. Pokud jde o celkový počet registrovaných uživatelů, ten se odhaduje na 6–10 milionů.

Díky popularitě zhruba rok staré aplikace nyní stoupají v oblíbenosti i její rivalové jako Dizhua, Tiya nebo Yalla, které si získávají přízeň uživatelů zejména v Číně, USA, Egyptě nebo Saúdské Arábii. Vlastní verzi Clubhouse údajně chystá i zmíněný Facebook.

Dnes nejčtenější

.