Zavřít reklamu

V poslední době se v éteru objevovaly zprávy, že společnost LG uvažuje o prodeji své smartphonové divize, která již několik let generuje ztrátu. Nověji měl někdejší smartphonový obr divizi prodat vietnamskému konglomerátu VinGroup, strany se však nedohodly. Nyní to podle agentury Bloomberg vypadá, že společnost se rozhodla divizi zavřít.

Z „dealu“ s gigantem VinGroup podle neoficiálních informací sešlo proto, že si LG mělo za ztrátovou divizi říci příliš vysokou cenu. LG prý také pozastavilo své plány na launch všech nových smartphonů (včetně konceptu rolovacího telefonu LG Rollable) v první polovině roku. Jinými slovy, vzhledem k tomu, že společnost pro divizi nenašla vhodného kupce, nezbývá jí zřejmě nic jiného než ji zavřít.

Smartphonový byznys jihokorejského technologického giganta generuje nepřetržitou ztrátu již od druhého kvartálu roku 2015. K poslednímu čtvrtletí loňského roku ztráta činila 5 bilionů wonů (asi 97 miliard korun).

Pokud by k zavření divize skutečně došlo, smartphonový trh by opustila jeho někdejší trojka (za Samsungem a Nokií) a jistě by to byla nejen pro fanoušky této značky škoda. LG každopádně nedokázalo zachytit nástup dravých čínských výrobců a i přesto, že na trh vypouštělo dobré (a nezřídka i inovativní) telefony, ve velmi tvrdé konkurenci to zkrátka nestačilo.

Související články

Dnes nejčtenější