Zavřít reklamu

Nejnovější plně bezdrátová sluchátka Samsungu Galaxy Buds Pro kromě skvělé zvukové kvality nabízejí mnoho praktických funkcí jako aktivní potlačení hluku, detekce hlasu nebo Ambient Sound. A právě u poslední jmenované bylo novou studií zjištěno, že umí pomoci lidem s mírnou či středně těžkou ztrátou sluchu.

Nová studie provedená institucí Samsung Medical Center naznačuje, že funkce Ambient Sound efektivně pomáhá těm, kteří trpí mírnou ztrátou sluchu. Galaxy Buds Pro mohou těmto lidem pomoci lépe slyšet zvuky v jejich okolí. Studie byla zveřejněna v prestižním vědeckém časopise Clinical and Experimental Otorhinolaryngology.

Studie hodnotila efektivitu funkce sluchátek v porovnání s naslouchátkem a osobním produktem pro zesílení zvuku. Všechna tři zařízení prošla testy hodnotícími jejich elektroakustiku, zesílení zvuku a klinický výkon.

Studie testovala ekvivalentní vstupní šum sluchátek, výstupní úroveň tlaku zvuku a THD (total harmonic distortion; celkové harmonické zkreslení). Kromě toho se testovala i jejich schopnost zesílení zvuku na sedmi různých frekvencích. Účastníci výzkumu, v průměru ve věku 63 let, trpěli středně těžkými postiženími sluchu a 57 % z nich uvedlo, že Galaxy Buds Pro jim pomohly komunikovat v tichém prostředí. Bylo zjištěno, že sluchátka jsou efektivní při frekvencích 1000, 2000 a 6000 Hz.

Test ukázal, že sluchátka fungují srovnatelně s naslouchátky. Dokáží zesílit okolní zvuky až o 20 decibelů a nabízejí čtyři úrovně přizpůsobení.

Související články

Dnes nejčtenější