Zavřít reklamu

Dodávky panelů divize Samsungu Samsung Display v lednu oproti předcházejícímu měsíci klesly o 9 %. Podle marketingově-výzkumné společnosti Omdia s tím může mít hodně co do činění Apple.

Apple je jednou z nejúspěšnějších technologických firem na světě a jeho iPhony jsou jedněmi z nejprodávanějších smartphonů na trhu. Z pohledu dodavatele komponent „deal“ s cupertinským gigantem obvykle znamená jistý způsob, jak „shrábnout“ velký zisk, jak však prokázal začátek roku, není tomu tak vždy.

Samsung Display je hlavním a jediným dodavatelem OLED displejů pro iPhone 12 mini, což by mohlo znít jako jistá cesta k úspěchu. Akorát že nebyla – nejmenší model nové generace iPhonu se neprodává tak dobře, jak by si Apple představoval, což znamenalo méně objednávek OLED panelů od displejové divize Samsungu.

Společnost Omdia ve své nové zprávě uvedla, že dodávky OLED panelů divize v lednu oproti prosinci klesly o 9 %, přičemž potvrdila, že nepříznivý výsledek byl z velké části způsoben horšími prodeji iPhonu 12 mini.

Stejně tak o 9 % z měsíce na měsíc poklesly světové dodávky OLED panelů. Podle Omdie bylo na trh v lednu dodáno 53 milionů OLED panelů a Samsung Display se na nich podílel z 85 procent.

Není to poprvé, kdy si byl Apple až příliš jistý svou schopností prodat iPhony a následkem toho způsobil divizi technologického obra problémy. V roce 2019 smartphonový gigant společnosti zaplatil 684 milionů dolarů (zhruba 15 miliard korun) za to, že od ní neodebral minimální množství displejů, k jakému se zavázal v jejich kontraktu. Loni jí pak musel z podobných důvodů zaplatit dokonce miliardu dolarů (přibližně 22 mld. korun).

Zpráva Omdie se nezmiňuje o tom, že Apple bude muset divizi zaplatit další pokutu, nicméně tato možnost zde existuje a opět nemusí jít o „drobné“.

Související články

Dnes nejčtenější

.