Zavřít reklamu

Samsung možná letos vymění u jedněch či více chytrých hodinek operační systém Tizen za androidový WearOS. Pokud ale jde o portfolio chytrých televizorů, korejský technologický obr nemá důvod Tizen opouštět. Už jen kvůli tomu, že podle analytiků trhu Tizen zůstane v příštích letech vedoucí televizní streamovací platformou.

Tizen je jednoduše příliš úspěšný na to, aby Samsung vůbec uvažoval o jeho nahrazení. V loňském roce se společnost stala popatnácté za sebou jedničkou na trhu s televizory, když získala podíl necelých 32 %, a všechny její chytré televize pohání právě Tizen. Jinými slovy, obří podíl Samsungu udržuje tento z Linuxu vycházející systém „na mapě“ a zajišťuje jeho neustálý úspěch.

Podle předchozích zpráv Tizen v roce 2019 poháněl 11,6 % veškerých televizorů na trhu. O rok později toto číslo vzrostlo na 12,7 %, když se počet Tizenem poháněných televizí zvýšil na více než 162 milionů.

Tizen v posledních pěti letech nebývale rostl a nyní zaujímá na trhu s chytrými televizory co do tržního podílu první místo. Za ním následuje systém WebOS z dílny LG s podílem 7,3 % a Fire OS Amazonu s podílem 6,4 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.