Zavřít reklamu

Google zveřejnil svou každoroční zprávu „Advertising Security Report“, v níž se podělil o některá data související s jeho reklamním byznysem. Podle ní americký technologický gigant v loňském roce zablokoval nebo odstranil přibližně 3,1 miliardy reklam, které porušily jeho pravidla, a kromě toho zhruba 6,4 miliardy reklam muselo čelit určitým omezením.

Zpráva tvrdí, že restrikce reklam Googlu umožňují dodržovat regionální či místní zákony. Certifikační program společnosti rovněž přijímá odpovídající metody implementace. To je nezbytné k zajištění toho, že se reklamy budou zobrazovat jen tehdy, když jsou vhodné k umístění. Tyto reklamy musejí být také legální a vyhovovat regulačním požadavkům.

Google ve zprávě též uvádí, že loni musel zablokovat 99 milionů reklam týkajících se koronaviru. Jednalo se především o reklamy slibující „zázračný lék“ na COVID-19. Společnost také musela zablokovat reklamy, které propagovaly respirátory N95, když jich byl na trhu nedostatek.

Současně se o 70 % zvýšil počet reklamních účtů, které Google zablokoval kvůli porušení pravidel – z milionu na 1,7 milionu. Společnost uvedla, že v tomto roce bude nadále investovat do pravidel, expertních týmů a technologií, aby v předstihu zabránila potenciálním hrozbám. Bude prý rovněž pokračovat v rozšiřování rozsahu implementace svého verifikačního programu v globálním měřítku a usilovat o zlepšení transparentnosti.

Právě v oblasti transparentnosti má Google ještě co zlepšovat, jak ostatně dokazuje několik žalob týkajících se ochrany soukromí uživatelů. Uživatelé mají důvod se domnívat, že společnost shromažďuje jejich data bez jejich svolení.

Související články

Dnes nejčtenější

.