Zavřít reklamu

Během každoročního setkání s investory s v Soulu zástupce Samsungu prohlásil, že společnost se v současnosti potýká s vážným nedostatkem polovodičových čipů. Očekává se, že tento nedostatek se v příštích měsících ještě prohloubí, což by mohlo mít dopad na některé segmenty podnikání jihokorejského technologického obra.

Jeden z šéfů nejvýznamnější divize Samsungu Samsung Electronics DJ Koh řekl, že pokračující globální nedostatek čipů by pro společnost ve druhém a třetím čtvrtletí letošního roku mohl představovat problém. Od vypuknutí koronavirové pandemie je zde bezprecedentní poptávka po elektronických zařízeních, jako jsou smartphony, tablety, notebooky, počítače, herní konzole, ale i např. i cloudové servery. Nedostatek čipů na trhu pociťují již nějakou dobu technologičtí giganti jako AMD, Intel, Nvidia a Qualcomm, jejichž objednávky slévárny Samsungu či TSMC plní se zpožděním. Kromě nich však nedostatek čipů postihl i velké automobilky, jako je GM nebo Toyota, které musely na několik týdnů pozastavit výrobu aut.

Nedostatek čipů byl také jedním z důvodů, proč se v letošním roce nedočkáme nové generace řady Galaxy Note.

„Existuje vážná globální nerovnováha v nabídce a poptávce čipů v IT sektoru. Navzdory obtížné situaci se naši byznysoví lídři setkávají se zahraničními partnery, aby tyto problémy vyřešili. Je těžké říci, že problém s nedostatkem čipů byl stoprocentně vyřešen,“ uvedl Koh. Kromě Samsungu vyjádřil své znepokojení ohledně nedostatku čipů také hlavní dodavatel Applu Foxconn.

Související články

Dnes nejčtenější

.