Zavřít reklamu

Samsung si v Kanadě zajistil dalšího klienta pro své telekomunikační vybavení 5G sítí. Stala se jím společnost SaskTel. Jihokorejský technologický gigant bude firmě založené začátkem 20. století jako jediný dodávat 4G a 5G zařízení do její sítě RAN (Radio Access Network; rádiová přístupová síť) a jádra sítě.

Společnost SaskTel uvedla, že má důvěru v „nejmodernější 5G technologie Samsungu“ a „výjimečnou konektivitu, která je vlastní jeho 5G řešením“. Samsung firmě dodá veškerý potřebný hardware a software, aby zajistil její úspěšný vstup na pole 5G.

Podle SaskTelu je spolupráce mezi ním a Samsungem v oblasti 5G důležitým krokem k položení základů pro chytrá města, příští generaci virtuální zdravotní péče, imerzivní vzdělávání, technologii chytrého zemědělství i „next-gen“ hraní.

SaskTel není prvním nebo jediným kanadským klientem Samsungu v této velmi rychle rostoucí technologické oblasti. Na konci roku 2019 s technologickým obrem podepsala kontrakt na dodávku jeho 5G vybavení společnost Vidéotron a loni tak učinil i TELUS, což je třetí největší telekomunikační společnost v zemi.

Samsung se v tomto odvětví kromě Kanady a USA v poslední době soustředí i na Evropu, kde chce využít přetrvávajících problémů telekomunikačního a smartphonového giganta Huawei, Japonsko a Indii.

Témata: , , , , ,

Dnes nejčtenější

.