Zavřít reklamu

Nejnovějším příjemcem updatu s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.1 je telefon Galaxy A42 5G. Je trochu překvapivé, že jej začal dostávat tak brzy, je totiž jen několik málo měsíců starý a ještě ani nebyl uveden na všechny plánované trhy.

Nová aktualizace má firmwarovou verzi A426BXXU1BUB7 a v tuto chvíli je distribuována v Nizozemsku. Jako minulé updaty tohoto druhu by se i tento měl v následujících dnech rozšířit do dalších koutů světa. Jeho součástí je březnový bezpečnostní patch.

Stejně jako skoro každé současné zařízení Galaxy, které ještě před nedávnem běželo na nadstavbě One UI 2.5, i Galaxy A42 5G přeskakuje verzi 3.0 a dostává rovnou verzi 3.1.

Update na telefon přináší funkce Androidu 11 jako chatovací bubliny, jednorázová povolení, samostatný widget pro přehrávání médií nebo sekce konverzací v notifikačním panelu. Novinky nadstavby One UI 3.1 pak zahrnují mimo jiné vylepšené nativní aplikace, lepší možnosti přizpůsobení ikon, některá zjednodušená a přehlednější menu, lepší kontrolu autofocusu nebo možnost obohatit videohovory o různé videoefekty. Pokročilejší funkce, jako např. bezdrátový DeX, fotografický režim Pohled režiséra, služba Google Discover Feed nebo aplikace pro sdílení souborů Private Share, však v updatu mohou chybět.

Nejnovější verze v sobě samozřejmě zahrnuje i funkce One UI 3.0 jako vylepšené widgety na zamykací obrazovce a always-on displeji, lepší možnosti nastavení klávesnice, lepší možnosti rodičovské kontroly, možnost přidat na obrazovku volání vlastní obrázky nebo videa a vylepšená stabilizace obrazu u fotoaparátu.

Související články

Dnes nejčtenější