Zavřít reklamu

Evropská komise dala konečně zelenou akvizici vydavatelského behemota Bethesdy americkým Microsoftem. Redmondský technologický gigant dlouho neotálel a hned ve čtvrtek oznámil, že do svého herního předplatného Xbox Game Pass přidá dvacet her z vydavatelova katalogu. Sedmnáct z nich bude možné hrát i přes cloudovou službu xCloud, která je součástí Game Passu Ultimate, a budou tak hratelné i na telefonech s Androidem.

A z čeho že můžete nově vybírat? Například z takřka celé série pekelných stříleček Doom včetně letošního kousku Doom Eternal. Dále do nabídky dorazily série Dishonored nebo Wolfenstein. Na zařízeních s Androidem si můžete zahrát i Fallout 4 nebo multiplayerový Fallout 76. Všechny nově dostupné hry najdete v seznamu níže.

Záměr koupit společnost Zenimax, pod kterou vydavatelství Bethesda spadá, oznámil Microsoft v září minulého roku. Za množství slavných herních frančíz zaplatí americká firma sedm a půl miliardy dolarů. Částka je to opravdu obrovská. Pro příklad uveďme, že Disney koupilo značku Star Wars za čtyři miliardy dolarů (se započtenou inflací jde dnes o cca čtyři a půl miliardy). Pro Microsoft však jde o cenný trumf v souboji proti své konkurenci. Ředitel Xboxu Phil Spencer se nechal nedávno slyšet, že většina nadcházejících her od Bethesdy bude k dispozici pouze na zařízeních s Game Passem. Dalšího Elder Scrolls se tak možná na Androidu dočkáme, na Playstationu nebo Switchi však možná už ne.

Seznam nově dostupných her na Androidu: Dishonored: Definitive Edition, Dishonored 2, Doom (1993), Doom II, Doom 3, Doom 64, Doom Eternal, The Elder Scrolls V: Skyrim, The Elder Scrolls Online, The Evil Within, Fallout 4, Fallout 76, Prey, RAGE 2, Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Wolfenstein: Youngblood

Související články

Dnes nejčtenější