Zavřít reklamu

Nokia a Samsung spolu podepsaly patentovou licenční smlouvu týkající se standardů videa. V rámci „dealu“ bude Samsung platit Nokii poplatky za používání jejích inovací v oblasti videa v některých svých budoucích zařízeních. Jen pro upřesnění – řeč je tu o Nokii, nikoli o též finské společnosti HMD Global, která od roku 2016 pod značkou Nokia vydává chytré i klasické telefony.

Nokia během let získala za své videotechnologie řadu ocenění, včetně čtyř prestižních cen Technology & Engineering Emmy Awards. Společnost v posledních dvaceti letech investovala do výzkumu a vývoje přes 129 miliard dolarů (zhruba 2,8 bilionu korun) a nashromáždila více než 20 tisíc patentů, z nichž přes 3,5 tisíce souvisí s 5G technologiemi.

Nejde o první smlouvu, kterou spolu finský telekomunikační gigant a jihokorejský technologický obr uzavřeli. V roce 2013 Samsung podepsal dohodu o licencovaní patentů Nokie. O tři roky později společnosti rozšířily smlouvu o křížové licenci poté, co Nokia vyhrála arbitráž týkající se patentové licence. V roce 2018 Nokia a Samsung smlouvu o licencování patentů obnovily.

Témata: , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.