Zavřít reklamu

Jedním z posledních fenoménů internetového a technologického světa je bezesporu aplikace Clubhouse. K sociální platformě se za krátkou dobu připojily miliony uživatelů a není tedy divu, že na vlastní verzi již pracují společnosti jako Twitter nebo ByteDance. Svůj klon Clubhousu nyní podle všeho vyvíjí i Facebook, a to pro svou sociální síť Instagram. Informoval o tom uživatel Twitteru Alessandro Paluzzi.

Clubhouse je sociální audio aplikací, která funguje v režimu na pozvánky a kde uživatelé mohou poslouchat konverzace, rozhovory a diskuse. Diskuse probíhají mezi určitými lidmi, zatímco další uživatelé jen poslouchají.

Podle Paluzziho také Instagram pracuje na koncovém šifrování pro svou chatovou službu. S chystaným klonem Clubhousu to prý nemá souvislost. Jak známo, Facebook měl v posledních letech v oblasti ochrany soukromí mnoho problémů, toto by tak mělo některé z nich pomoci vyřešit.

Na své verzi ani ne rok staré aplikace, k jejíž popularitě významně přispěly známé osobnosti technologického světa jako Elon Musk nebo Mark Zuckerberg, pracuje podle všeho také Twitter nebo tvůrce TikToku, společnost ByteDance. Není také vyloučeno, že Facebook kromě verze pro Instagram chystá i svou vlastní.

Dnes nejčtenější

.