Zavřít reklamu

Jen pár hodin poté, co Samsung začal vydávat aktualizaci s nadstavbou One UI 3.1 na Galaxy S10 Lite, jej začal distribuovat na loňský smartphone střední třídy Galaxy M51. V tuto chvíli jej dostávají uživatelé v Rusku.

Nový update nese firmwarovou verzi M515FXXU2CUB7 a v brzké době by se měl z Ruska rozšířit do dalších zemí. Jeho součástí je březnový bezpečnostní patch.

Galaxy M51 je stále relativně novým smartphonem – uveden na trh byl téměř přesně před půl rokem. Z výroby běžel na Androidu 10 a nadstavbě One UI 2.1, takže toto je poprvé, kdy obdržel velkou systémovou aktualizaci. V tuto chvíli není známo, jaké konkrétní funkce One UI 3.1 update na telefon přináší, téměř jisté však je, že to nebudou pokročilé funkce typu bezdrátový DeX. Galaxy M51, jakožto zástupce střední třídy, by se tedy měly týkat zejména novinky s „nejmenším společným jmenovatelem“, jako jsou vylepšené nativní aplikace nebo uživatelské rozhraní.

Update s One UI 3.1 v minulých dnech a týdnech dorazil mimo jiné na telefony řad Galaxy S20, Note 20 a Note 10, skládací smartphony Galaxy Fold, Galaxy Z Fold 2, Z Flip a Z Flip 5G, smartphone Galaxy S20 FE nebo vlajkové tablety Galaxy Tab S7.

Související články

Dnes nejčtenější