Zavřít reklamu

Od představení chytrých hodinek Galaxy Watch 3 uplynul zhruba jen půlrok, éterem se však již nyní šíří „zvěsti“ o jejich nástupci. Nové modely Galaxy Watch by podle spekulací z minulého měsíce mohly podporovat měření hladiny cukru v krvi. Nyní o chystaných hodinkách Samsungu unikly další detaily.

Podle spolehlivého leakera Ice universe chystá Samsung letos představit dva nové modely řady Galaxy Watch 4 – Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 4 (podle všeho tedy přeskočí modelové jméno Galaxy Watch Active 3). Oboje hodinky by prý mohly být na scénu uvedeny někdy ve druhém čtvrtletí letošního roku, což by bylo dříve než v minulých letech, jelikož Samsung nové hodinky obvykle představuje až v předposledním kvartálu.

Nová generace hodinek by měla být dostupná ve svou velikostech a ve variantách s LTE a Bluetooth. Galaxy Watch Active 2 přinesly podporu měření EKG a detekce pádu a Galaxy Watch 3 podporu měření SpO2 neboli měření kyslíku v krvi. Nové Galaxy Watch budou údajně podporovat kromě výše zmíněných funkcí i neinvazivní měření hladiny cukru v krvi, což znamená, že by nebylo potřeba píchat do prstu uživatele. Jediná funkce, která podle všeho chybí, je sledování teploty kůže.

V „zákulisí“ se také hovoří o tom, že minimálně jeden z příštích modelů Galaxy Watch bude softwarově postaven na androidové platformě Wear OS, nikoli na systému Tizen, což by jistě mnozí fanoušci „wearables“ od Samsungu uvítali. Tizen je totiž již dlouho předmětem kritiky kvůli své uzavřenosti či těžkopádnému uživatelskému rozhraní.

Související články

Dnes nejčtenější

.