Zavřít reklamu

Samsung a Mastercard včera oznámily nové strategické partnerství, jehož cílem je vyvinutí platební karty Samsung Card se zabudovaným senzorem otisků prstů. Podle všeho bude podobná „platebce“ Mastercard Biometric Payment Card, kterou americký kartový gigant vydal před několika lety.

Biometrická karta Samsungu bude nicméně osazena novým čipem vyrobeným jeho divizí (lépe řečeno společnosti Samsung Electronics) System LSI Business a bude kompatibilní se všemi prodejními místy (POS – Point of Sale) nebo čipovými terminály Mastercard.

V tuto chvíli není jasné, jestli Samsung Card bude kompatibilní se službou mobilních plateb Samsung Pay.

O kartě bychom se měli dozvědět více v následujících měsících, ale co se týče její dostupnosti, Samsung již potvrdil, že bude později v tomto roce debutovat v Jižní Koreji, přičemž nejprve se „rozjede“ v podnikové sféře. O dalších trzích se nicméně nezmínil, je tedy možné, že půjde výhradně o domácí záležitost.

Podle viceprezidenta oddělení plánování a komunikace projektu Samsung Card Hanjoo Yoona je „biometrická karta ukázkou snahy Samsungu přicházet s inovativními a praktickými řešeními pro spotřebitele“. Využívá know-how společnosti a systémů pro detekci podvodů, aby zajistila bezpečné a výkonné řešení.

Související články

Dnes nejčtenější

.