Zavřít reklamu

Qualcomm, který je ve světě známý především jako výrobce mobilních čipsetů, odhalil novou mobilní platformu pro milovníky audia. Nese název Snapdragon Sound a zahrnuje širokou škálu mobilního hardwaru a softwarových technologií americké společnosti.

Značku Snapdragon Sound budou moci používat sluchátka, smartphony, chytré hodinky, počítače a v podstatě jakýkoli audio produkt, který mohou pohánět technologie Qualcommu. K jejímu získání budou muset zařízení projít řadou interoperabilních testů ve specializovaném zařízení na Tchaj-wanu. Na zařízeních se bude mimo jiné bude testovat audio připojení, latence nebo robustnost.

Klíčové komponenty platformy zahrnují celou řadu špičkového hardwaru a softwaru Qualcommu, včetně čipů a Bluetooth kodeků, aktivního potlačení hluku (ANC) a funkce super wideband voice. Těmito technologiemi přesněji řečeno disponují mobilní čipy řady Snapdragon 8xx, bezdrátová platforma FastConnect 6900, technologie ANC, Bluetooth kodek aptX Voice, audio technologie aptX Adaptive, převodník Aqstic Hi-Fi DAC a řady Bluetooth audio čipů QCC514x, QCC515x a QCC3056.

Prvními zařízeními, které se budou značkou Snapdragon Sound honosit, bude v tuto chvíli neznámý smartphone od Xiaomi a produkt od známého výrobce sluchátek Audio-Technica. Dorazit by měly později v tomto roce.

Související články

Dnes nejčtenější

.