Zavřít reklamu

Samsung dnes představil nový ambiciózní projekt s názvem Wildlife Watch, který pomocí moderní technologie bojuje proti pytláctví v africké buši. Špičkové fotoaparáty profesionálních kvalit ve smartphonech Samsung Galaxy S20 Fan Edition budou 24 hodin denně vysílat živý záznam z rezervace Balule, která je součástí slavného Krugerova národního parku v Jihoafrické republice. Kdokoli se tak může stát virtuálním strážcem a chránit ohrožená divoká zvířata před pytláctvím tím, že je bude sledovat v jejich přirozeném prostředí a užívat si krásné živé záběry z domova.

Při přípravě projektu spojil Samsung síly s firmou Africam, která v minulosti odvedla mnoho průkopnické práce při zavádění moderních technologií v afrických zemích. Při monitorování zvířat v africké buši sehraje velkou roli jeden z nejnovějších chytrých telefonů řady Galaxy. Nesmírně důležitá je také účast ochranářské organizace Black Mambas, tvořené téměř výhradně ženami, která pomocí nenásilných metod potírá pytláctví, jehož výskyt v pandemické éře výrazně vzrostl – lovci využívají náhlé absence turistů. Díky projektu Wildlife Watch se kdokoli může podívat, co práce strážců obnáší, prohlédnout si ohrožená zvířata a případně finančně přispět na jejich ochranu.

Firma Africam v buši na různých místech instalovala čtyři smartphony Galaxy S20 FE, čímž v rezervaci Balule zdvojnásobila svou současnou infrastrukturu. Telefon je vybaven špičkovým fotoaparátem profesionálních kvalit, vylepšenou umělou inteligencí a výkonnou technologií 30X Space Zoom. Na živý přenos zvířat v buši jsou tato zařízení jako dělaná, k jejich hlavním přednostem totiž patří skvělý výkon ve slabém světle a kvalitní záběry i z větší vzdálenosti. Členky organizace tak mohou vedení rezervace poskytnout podstatně lepší záznam, který pak slouží jako důkaz pro policii nebo soudy.

Kdo se k projektu připojí a stane se virtuálním strážcem, může strážkyním rezervace poslat zprávu, když uvidí nějaké zvíře, jemuž hrozí pytlácký útok. Může také obrázky z fotoaparátů sdílet na sociálních sítích či oslovit své přátele a blízké, aby se k iniciativě rovněž připojili a jednotku Black Mambas finančně podpořili.

Projekt potrvá ode dneška do 8. dubna. Samsung doufá, že se během této doby podaří na situaci afrických zvířat upozornit co nejvíce lidí. Více informací lze najít na webu https://www.samsung.com/cz/explore/photography/anti-poaching-wildlife-watch/, živé záznamy pak můžete sledovat na stránce https://www.wildlife-watch.com.

Související články

Dnes nejčtenější

.