Zavřít reklamu

Nejvyšší model nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 – Galaxy S21 Ultra – se pyšní mnoha pokročilými technologiemi a jednou z nich je  periskopický fotoaparát s 10x optickým přiblížením. Jihokorejský technologický obr si však tuto technologii nenechává pro sebe a již ji začal prodávat prvním zájemcům.

Dceřiná divize Samsungu Samsung Electro-Mechanics začátkem týdne potvrdila, že tento fotografický modul začala dodávat prvním zákazníkům. Konkrétní jména neuvedla, ale má jít o „globální smartphonové společnosti“. Vzhledem k tomu, že Samsung v oblasti fotoaparátu již dříve spolupracoval s čínským smartphonovým gigantem Xiaomi (konkrétně spolu vyvinuli předloni představené fotografické senzory ISOCELL Bright HMX s rozlišením 108 MPx a 64MPx senzor ISOCELL GW1), nabízí se, že jedním z odběratelů modulu by mohl být právě on.

Společnost kromě toho dala na vědomí, že modul a know-how, kterým disponuje v mobilní oblasti, hodlá využít v automobilovém průmyslu. To naznačuje, že Samsung má ambici stát se větším dodavatelem optických senzorů pro automobilky, i když není úplně jasné, jaké praktické využití by senzor s 10x optickým zoomem v tomto odvětví mohl mít.

Související články

Dnes nejčtenější

.