Zavřít reklamu

Do éteru pronikl první render příštího odolného smartphonu Samsungu Galaxy Xcover 5. Je z něj možné usoudit, že telefon nebude přímým nástupcem Galaxy Xcover Pro, jak někteří dosud spekulovali.

Z renderu vyplývá, že Galaxy Xcover 5 bude mít po vzoru předloňského Galaxy Xcover 4s silné rámečky displeje, na rozdíl od něj (a také loňského Xcover FieldPro) však nebude disponovat fyzickými navigačními tlačítky. Na obrázku je také vidět uprostřed umístěný průstřel pro přední fotoaparát.

Telefon si na boku zachovává červené tlačítko, které by mělo fungovat jako dedikované PTT (push-to-talk) tlačítko, oproti zmíněnému Xcover FieldPro a Xcover Pro však podle všeho nemá další nouzové tlačítko, kterému lze naprogramovat různé funkce.

Podle předchozích úniků dostane Xcover 5 do vínku LCD displej s úhlopříčkou 5,3 palců a rozlišením 900 x 1600 px, čipset Exynos 850, 4 GB operační paměti, 64 GB rozšiřitelné vnitřní paměti, fotoaparát s rozlišením 16 MPx, 5MPx selfie kamerku, Android 11 s nadstavbou One UI 3.0 a vyměnitelnou baterii s kapacitou 3000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 15 W. Kromě toho by měl disponovat sadou bezpečnostních funkcí Knox, podporovat funkcionalitu mPOS, která mu umožní fungovat jako platební terminál, a splňovat standardy odolnosti IP68 a MIL-STD-810G.

Dostupný by měl být jako minulé modely řady pouze v černé barvě a na scénu bude pravděpodobně uveden v první polovině roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.