Zavřít reklamu

Když japonské Sony ve čtvrtek pořádalo svou pravidelnou konferenci State of Play, na které často oznamuje nové herní projekty mířící na Playstation, mnozí čekali, že se dočkáme oznámení druhé části remaku kultovního Final Fantasy VII. Namísto toho se představil jeho next-genový port a menší příběhové rozšíření. Po určitém zklamání na State of Play však vývojáři ze Square Enix už samostatně ohlásili dva nové mobilní projekty, které se budou odehrávat ve světě zmiňované hry.

Final Fantasy VII The First Soldier je pokusem japonského vývojáře o průnik do populárního žánru battle royale. Hra se bude odehrávat před příběhem remaku a z dostupného traileru vypadá hodně zajímavě. Vypadá to, že bude kombinovat klasickou střílečkovou hratelnost podobných her se specifickým systémem magie z Final Fantasy. O hře žádné další oficiální info zatím není dostupné, víme jen to, že vyjde někdy během letošního roku.

Podivným projektem je druhá představená hra Final Fantasy VII Ever Crisis. Ta bude dalším remakem kultovního RPG z devadesátých let. V grafickém stylu původní hry bude rekapitulovat její události, přidá k tomu i příběh z různých dalších spin-offů. O Ever Crisis toho v podstatě víme ještě méně než o The First Soldier. Vývojáři uvolnili první trailer a oznámili, že se hry dočkáme až v roce 2022.

Obě hry jsou pro nás celkem zásadním překvapením, trochu spojeným i se zklamáním z toho, že už dříve uniklý podtitul Ever Crisis nepatří do druhé části velkého remaku. Jak se líbí novinky z kultovního světa vám? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Témata: , , , , ,

Dnes nejčtenější

.