Zavřít reklamu

Zakladatel a šéf čínského smartphonového obra Huawei Žen Čeng-fej nedávno vystoupil na konferenci GTS Cloud and Device Cloud Cooperation and Integration. Během své řeči konstatoval, že společnost má širokou škálu produktů a že počet jejích aktivních smartphonů po celém světě již překročil miliardu.

Žen Čeng-fej také řekl, že v horizontu dvou až tří let Huawei plánuje vytvořit pro koncová zařízení nejbezpečnější a nejspolehlivější ekosystém. Dodal, že ekosystém společnosti by měl mít zcela otevřenou architekturu pro všechny aplikace a vývojáře.

Miliarda smartphonů je sice impozantní číslo, smartphonový byznys technologického obra (a nejen ten) však kvůli americkým sankcím zažívá již téměř dva roky krušné časy a v blízké budoucnosti to podle všeho nebude lepší, protože nový americký prezident Joe Biden zatím odmítá sankce zrušit. Podle neoficiálních zpráv Huawei počítá s tím, že na trh v letošním roce dodá 70–80 milionů smartphonů, což by bylo o více než 60 % méně než loni. Někteří analytici předpovídají, že jeho tržní podíl se letos smrskne na pouhá 4 %.

Huawei každopádně není jediným smartphonovým kolosem, který se může chlubit miliardou aktivních smartphonů. Již před čtyřmi měsíci tohoto čísla dosáhl Apple.

Související články

Dnes nejčtenější