Zavřít reklamu

Zakladatel čínského technologického obra Huawei Žen Čeng-fej se nechal slyšet, že „společnost se musí snažit vyrábět prvotřídní produkty z třetiřadých komponent“. Tento přístup má být součástí snahy firmy posílit její pozici navzdory těžké situaci, ve které se již téměř dva roky nachází.

Žen Čeng-fej také během interního zasedání společnosti podle deníku South China Morning Post prohlásil, že „v minulosti jsme měli pro špičkové produkty ‚náhradní díly‘, ale nyní USA Huawei k takovým komponentám zablokovaly přístup, a dokonce nám nemohou být dodávány ani komercializované produkty“. Uvedl také, že firma musí „tvrdě pracovat na tom, aby prodala produkty a služby, které lze prodat, a udržet v roce 2021 tržní pozici hlavního oboru podnikání“. Aniž by byl konkrétnější, dodal, že „Huawei musí mít odvahu opustit některé země, některé zákazníky, některé produkty a scénáře“.

Již dříve se šéf a zakladatel smartphonového obra vyjádřil v tom smyslu, že společnost musí decentralizovat svůj provoz a zároveň zeštíhlit svou produktovou řadu a zaměřit se na generování zisku, aby přežila sankce americké vlády.

Důvod k úsměvu však přece jen mít může – po novém skládacím telefonu Huawei Mate X2, který byl dnes uveden na čínský trh, se podle posledních zpráv jen zaprášilo. A to navzdory velmi vysoké cenovce, kdy varianta 8/256 GB vyjde na 17 999 jüanů (zhruba 59 600 Kč) a varianta 8/512 GB na 18 999 jüanů (přibližně 62 900 korun).

Související články

Dnes nejčtenější