Zavřít reklamu

Jen několik hodin poté, co Samsung začal vydávat update s uživatelskou nadstavbou One UI 3.1 na telefony řady Galaxy Note 10, jej začal dostávat jeho první skládací smartphone Galaxy Fold. Součástí aktualizace je jako v případě Galaxy Note 10 březnový bezpečnostní patch.

Aktualizace, která nese firmwarovou verzi F900FXXU4EUBF, je v tuto chvíli distribuována ve Francii, jako vždy by se ale měla v brzké době rozšířit do dalších koutů světa. Na Galaxy Fold přináší menší změny v uživatelském rozhraní, blockchainem poháněnou aplikaci na přenos dat Private Share, nástroj na mazání předmětů z fotografií Object Eraser, možnost odstranit z fotografií údaje o poloze při jejich sdílení a menu chytré domácnosti Androidu 11. Pokročilejší funkce, jako např. služba Google Discover Feed, však chybějí.

Galaxy Fold byl prvním ohebným telefonem Samsungu; jihokorejský technologický obr jej představil v únoru roku 2019. Původně měl být uveden na trh v dubnu téhož roku, kvůli problémům s displejem a kloubovým mechanismem byl však start prodeje několikrát odložen a telefon se na pulty obchodů dostal až v září. Původně měl „na palubě“ Android 9, aktualizaci na Android 10 obdržel loni v březnu a z Androidu 11 vycházející nadstavbu One UI 3.0 minulý měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.