Zavřít reklamu

Nová mobilní hra Lyxo vám dá příležitost zamyslet se nad tím, co pro vás znamená světlo. Samo o sobě nám dovoluje používat jeden z našich nejdůležitějších smyslů, pro některé však světelné paprsky skýtají hlubší význam, například pro vývojáře Tobiase Sturna. Ten se jednoho dne ocitl v potemnělém pokoji a úzký paprsek světla mu vnuknul nápad na hru, ve které by právě takové proudy fotonů hráči museli navigovat na správná místa.

Vývojář se ve hře snaží popsat emocionální vztah ke světlu. Přemýšlivý Sturn nevidí světelné paprsky pouze jako herní prvek, ale i jako prostředek k introspekci pro každého z hráčů. Úzkému zaměření hry pomáhá její minimalistická grafika, která je inspirovaná výtvarnou školou Bauhaus, a meditativní hudební doprovod. Sturn není ve vývoji unikátních her žádným nováčkem, na svědomí má projekt Machinaero, ve kterém můžete stavět unikátní mechanická vozítka.

V Lyxo ale vaším úkolem bude pouze navádět světelné paprsky do určených míst. K tomu vám pomohou hlavně dobře umístěna a nakloněná zrcadla. Barva proudu světla se navíc bude v průběhu kampaně měnit. To by mělo reflektovat vyvíjející se vztah ke světlu, který prožijete v celkem 87 úrovních. Ty byly všechny vlastnoručně navrženy Sturnem, s žádným procedurálním generováním se zde nesetkáte. Hru Lyxo můžete za 89,99 korun z Google Play stahovat již nyní.

Související články

Dnes nejčtenější

.