Zavřít reklamu

Sada optimalizačních aplikací Galaxy Labs obdržela velký update na verzi 2.0.00.9. Stávající moduly/aplikace byly aktualizovány o nové funkce a Samsung také vydal dvě nové aplikace s názvem Memory Guardian a Thermal Guardian.

Aplikace Galaxy Labs, kterou Samsung vydal v roce 2019, funguje podobně jako Good Lock. Zahrnuje v sobě různé aplikace/moduly, které rozšiřují funkcionalitu uživatelského prostředí One UI. Na rozdíl od Good Locku se však Galaxy Labs zaměřuje na jeho optimalizaci, nikoli customizaci. Celkem obsahuje čtyři aplikace: Battery Guardian, Battery Tracker, File Guardian a App Booster. Nyní je doplnily nové moduly Memory Guardian a Thermal Guardian.

První zmíněná aplikace byla navržena s cílem vylepšit správu paměti a poskytnout další informace týkající se využití paměti v průběhu času. Je možné ji použít k individuálnímu mazání aplikací z paměti a kromě toho poskytuje týdenní souhrn o využití dostupné a systémové paměti i mezipaměti.

Thermal Guardian je možná ještě užitečnějším přídavkem než Memory Guardian. Má totiž 24hodinový graf pro sledování teplot procesoru, přičemž ukazuje body s vysokými teplotami, na které je možné klepnout a dozvědět se možné příčiny. Pravděpodobně nejlepší funkcí aplikace je však posuvník pro úpravu teplotního prahu procesoru, což uživateli umožňuje stanovit nižší nebo vyšší stupeň teploty, při které procesor začne škrtit. Uživatelé mohou hodnotu snížit o jeden či dva stupně, aby nechali procesor škrtit dříve, nebo mohou teplotní práh zvýšit až o dva stupně, aby získali na úkor vyšších teplot dodatečný výkon.

Pokud jde o stávající aplikace, modul Battery Tracker AI byl vizuálně lehce vylepšen a Battery Guardian nyní nabízí nové nástroje na úsporu energie pro limitování využití procesoru, když uživatel spí. Bylo také vylepšeno chování funkce pro úsporu energie obrazovky – nyní je možné je nastavit pro jednotlivé aplikace. A konečně, vzhledem k tomu, že většina aplikací má nyní vlastní koš pro obnovení smazaného obsahu, Samsung ukončil podporu aplikace File Guardian. Nyní již tak potřebná, jako byla na začátku, skutečně není.

Galaxy Labs můžete stahovat odsud, Memory Guardian je ke stažení zde, Thermal Guardian tady, Battery Tracker zde, Battery Guardian tady a File Guardian zde.

Související články

Dnes nejčtenější