Zavřít reklamu

LG v lednu oznámilo, že ohledně jeho smartphonové divize jsou na stole všechny možnosti, včetně prodeje. Společnost tehdy o prodeji údajně jednala s několika zájemci, s jedním z nejvážnějších to však podle všeho „nedopadlo“.

Web Korea Times uvedl, že LG a vietnamský konglomerát VinGroup po zhruba měsíc trvajících rozhovorech ukončily jednání o částečném prodeji společnosti LG Mobile Communications. Podle zdrojů obeznámených se situací jednání zkrachovala na tom, že vietnamský gigant nabídl nižší cenu, než LG původně očekávalo. Jihokorejský technologický obr se prý v tomto momentě rozhodl jít dál a hledat další kupce.

V tuto chvíli není známo, kdo by o smartphonový byznys LG mohl mít zájem, minulý měsíc se však „kuloáry“ zmiňovaly například o Googlu nebo Facebooku. Zájem údajně projevila i čínská společnost BOE, která s LG v posledních měsících pracovala na rolovacím displeji pro jeho smartphone LG Rollable. Tento projekt byl však nyní podle neoficiálních zpráv pozastaven a není tedy jisté, že LG zařízení někdy ukáže světu.

Smartphonové divizi LG se dlouhodobě finančně nedaří. Od roku 2015 vykázala ztrátu ve výši 5 bilionů wonů (zhruba 95 miliard korun), zatímco ostatní divize měly minimálně solidní finanční výsledky. O jejím osudu by se s konečnou platností mělo rozhodnout v následujících měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.