Zavřít reklamu

Samsung vyvinul aplikaci Samsung Health jako komplexní řešení pro majitele zařízení Galaxy. Nabízí širokou škálu funkcí spojených se zdravím a fyzickou kondicí. Aplikace je na zařízeních technologického obra předinstalovaná, takže je vždy po ruce, i když ji uživatel nepoužívá. Nyní však Samsung oznámil, že končí s její podporou u starších zařízení.

Počínaje 22. březnem nebude aplikace na starších zařízeních Galaxy dostupná. Nové updaty přestanou vycházet na zařízení běžící na OS Android 7.0 Nougat a starším.

To neznamená, že uživatelé, kteří mají starší zařízení Galaxy, nebudou moci Samsung Health používat. Aplikaci budou moci používat i nadále, ale budou mít omezený přístup ke službám a funkcím. Jelikož aplikace pro tato zařízení nebude podporována, jejich majitelé nemohou počítat s novými funkcemi.

Samsung doporučuje, aby uživatelé, jichž se to týká, upgradovali na Android 8.0 Oreo a novější, pokud chtějí nadále dostávat nejnovější verze aplikace. Uživatelů používajících zařízení s Androidem 7.0 nebo starším je dnes každopádně již velmi málo – podle webu Statcounter Global Stats činil tržní podíl letos pět let starého „sedmičkového“ Androidu k lednu letošního roku 4,26 % (u Androidu 6.0 to pak bylo necelých 6 %, Androidu 5.1 něco přes 3 % a u Androidu 4.4 zhruba 1,3 %).

Související články

Dnes nejčtenější