Zavřít reklamu

Již několik měsíců se v éteru objevují spekulace, že chystaný ohebný telefon Samsungu Galaxy Z Fold 3 bude podporovat dotykové pero S Pen. Nyní je to podle nové zprávy korejského webu ETNews citovaného serverem Android Authority více než pravděpodobné – Samsungu se prý po jistých obtížích podařilo vyvinout potřebnou technologii.

Samsung by měl začít masově vyrábět příslušné součástky od května a hotová zařízení od července. Představen prý bude ve třetím kvartálu letošního roku (dosud některé zdroje spekulovaly o květnu nebo červnu).

Jihokorejský technologický obr se prý musel při vývoji technologie, která umožňuje používat dotykové pero na ohebném displeji, vypořádat s několika obtížemi. První překážkou bylo podle ETNews vyrobit displej, který dokáže odolat tlaku S Penu, jelikož stylus by na současných ohebných zařízeních zanechával škrábance a jinou škodu. Druhou překážkou prý bylo to, že digitizér používaný pro rozpoznání dotyku S Penu musel být také ohebný.

Galaxy Z Fold 3 by měl dostat do vínku AMOLED displej s úhlopříčkou 7,55 palců, vnější obrazovku s velikostí 6,21 palců, čipset Snapdragon 888, minimálně 12 GB operační paměti a alespoň 256 GB vnitřní paměti, baterii s kapacitou 4500 mAh a podporu 5G sítí. Spekuluje se též o tom, že jako první zařízení Samsungu bude disponovat poddisplejovým fotoaparátem.

Související články

Dnes nejčtenější

.