Zavřít reklamu

Androidová verze ve světě patrně nejpopulárnější streamovací platformy YouTube dostala podporu přehrávání videí v rozlišení 4K. Dosud mohli androidoví uživatelé videa sledovat maximálně v rozlišení 1440p, a to i tehdy, pokud displej jejich telefonu podporoval vyšší rozlišení a video bylo nahráno v rozlišení 4K.

Uživatelé androidové verze YouTube na zpřístupnění této možnosti museli nějakou dobu čekat; uživatelé iOS verze ji v souvislosti s vydáním systému iOS 14 dostali již v září. Je třeba poznamenat, že videa v rozlišení 4K bude možné sledovat jen tehdy, pokud jsou nahrány v tomto nebo vyšším rozlišení a podporují HDR.

Uživatelé androidové verze nyní v aplikaci ve výběru kvality příslušného videa uvidí další možnost – 2160p60 HDR. Nejnižší možností, kterou si lze vybrat, je 144p60 HDR.

Populární streamovací platforma před několika dny oznámila řadu novinek, které mají vylepšit uživatelskou zkušenost jak pro tvůrce, tak diváky. Patří mezi ně například modernizované rozhraní pro tablety a aktualizace funkce video kapitol. Kromě toho platforma také oznámila, že od března bude v USA dostupná funkce na výšku orientovaných krátkých videí s názvem YouTube Shorts, kterou chce konkurovat TikToku.

Související články

Dnes nejčtenější