Zavřít reklamu

Herní vydavatelství Blizzard přišlo s překvapivou zprávou, že se v současnosti nachází v pokročilých fázích vývoje hned několik titulů ze světa legendárního Warcraftu. Ten si odbyl premiéru ve stejnojmenné strategii v roce 1994. Od té doby se kromě pokračování strategické série proslavil zejména v megaúspěšném MMO World of Warcraft. Na mobilních zařízeních zatím ovšem moc velkou stopu nezanechal. To se ale podle prezidenta Blizzardu Bobbyho Koticka má co nevidět zásadně změnit.

Podle Koticka budou nadcházející mobilní tituly sloužit i jako podpora pro World of Warcraft. Hry mají nabídnout prémiovou herní zkušenost a možnost zakusit již známý svět zcela novými způsoby. V pokročilé fázi vývoje je mobilních titulů několik, nevíme ale přesně, o jaké žánry se jedná. Zdali půjde o strategie, nebo jestli nám Blizzard nabídne mobilní alternativu k „WoWku“, zatím nevíme. Všechny by ale měly fungovat na principu free-to-play.

V minulosti se spekulovalo o hře podobné úspěšnému Pokémon Go, která by stírala rozdíl mezi virtuální realitou a skutečným světem. Tento projekt však zřejmě do současnosti nepřežil. Svět Warcraftu se na mobilních obrazovkách zatím úspěšně objevil v karetním Hearthstonu, který ale přece jenom k látce přistupuje hodně odlehčeně. Kromě zmíněných titulů má Blizzard i dalšího nadějného mobilního koně. Tím je Diablo Immortal, které se sice po svém ohlášení setkalo s vlnou negativních reakcí, poslední ohlasy z hraní beta verzí jsou ale většinou pozitivní.

Související články

Dnes nejčtenější

.