Zavřít reklamu

Často neinformujeme o pouhých spekulacích ze světa mobilních her, dnes ale uděláme výjimku. Po internetu se totiž začala šířit zpráva o tom, že bychom se mohli dočkat mobilního portu extrémně úspěšného battle royale Apex Legends. Hra, původně vyvinutá studiem Respawn Entertainment, by se měla na mobilních zařízeních ukázat prostřednictvím portu vyvinutým nikým menším než čínským studiem Tencent, které má s žánrem již obrovské zkušenosti.

Tencent v současnosti žánr mobilních stříleček v podstatě ovládá. Společnost stojí nejen za svým korunním klenotem v podobě Player Unknown’s Battleground, ale i za Call of Duty Mobile, jehož vývoj mu na starost dalo samotné EA. Není tedy nic nepředstavitelného, že by mu s portem Apexu věřila americká firma znovu. Žánr battle royale se na mobilních telefonech těší velké popularitě. S nedávným odchodem Fortnite z oficiálních obchodů s aplikacemi navíc existuje na trhu místo, které by mobilní Apex jistě skvěle zaplnil.

Apex Legends vyšel v roce 2019 a od té doby se těší velké oblibě. Hru, ve které si můžete vybrat z množství postav s unikátními schopnostmi, hrají pravidelně stále desítky milionů hráčů. Číslo současně aktivních uživatelů ve hře se stále někdy pohybuje kolem jednoho milionu. Mobilní port by už pro tak obrovskou komunitu znamenal další zdravou injekci.

Související články

Dnes nejčtenější

.