Zavřít reklamu

Samsung nepolevuje v tempu vydávání aktualizace s únorovým bezpečnostním patchem a jen necelý den poté, co jej začala dostávat řada Galaxy Note 10, „přistála“ na tři roky starém smartphonu Galaxy Note 9. V tuto chvíli je distribuována v Německu.

Nový update nese firmwarovou verzi N960FXXS8FUB1 a jako vždy by se měl v brzké době – maximálně v řádu týdnů – rozšířit do dalších zemí světa. Majitelé Galaxy Note 9 mohou počítat s tím, že dostanou ještě zhruba osm měsíčních patchů, než se přepnou do režimu „jednou za čtvrt roku“. Tak to ostatně bylo i s jeho předchůdcem.

Jen pro připomenutí – nejnovější bezpečnostní patch opravil mimo jiné exploity, které umožňovaly útoky typu MITM či vulnerabilitu projevující se chybou služby zodpovědné za spouštění tapet, která umožňovala útoky typu DDoS. Opravena byla také zranitelnost v aplikaci Samsung Email, jež útočníkům umožňovala získat do ní přístup a tajně monitorovat komunikaci mezi klientem a poskytovatelem. Samsung žádnou z těchto ani jiných chyb neoznačil za kriticky nebezpečnou.

Aktualizaci s únorovým bezpečnostním patchem již obdržely telefony řady Galaxy S21, S20, S9, Note 20 a Note 10 nebo smartphony Galaxy S20 FE a Note 10 Lite.

Související články

Dnes nejčtenější