Zavřít reklamu

Aplikace pro mobilní platby Samsung Pay dostane brzy plnohodnotnou podporu bitcoinu, etherea, bitcoinu cash a dalších populárních kryptoměn. Umožní to americký startup BitPay, který je podle svých slov světově největším poskytovatelem platebních služeb na poli virtuálních měn. Placení mobilem tedy bude ještě větší hit než je nyní. Velmi dobře si vede i Revolut recenze se spousty kladných hodnocení.

Společnost BitPay, ať už největším poskytovatelem platebních služeb v oblasti kryptoměn skutečně je, či nikoli, každopádně existuje od prvních dnů blockchainového boomu a je obecně považovaná za jeden z nejstabilnějších pilířů toho velmi proměnlivého odvětví.

BitPay bude kryptoměny v aplikaci Samsung Pay podporovat formou své kryptopeněženky BitPay Wallet. Jak to s rozšířením takového ekosystému obvykle bývá, partner Samsungu nový peněžní prostředek „řeší“ tím, že jej převádí na běžnou předplacenou kartu, kterou si uživatel poté bude moci do aplikace přidat.

Backend systému bude zajišťovat společnost Mastercard, která povolí jak virtuální, tak fyzické karty BitPay. Kromě bitcoinu, etherea a bitcoinu cash bude služba podporovat i dnešní nejpopulárnější stablecoiny USDC, BUSD, GUSD a PAX.

BitPay bude za službu účtovat obchodníkům jednoprocentní poplatek (což je velmi nízké číslo; provozovatelé platebních karet si za zprostředkování plateb účtují i poplatky ve výši 3 %). Jestli obchodníci některé z těchto nákladů (nebo všechny) poté přenesou na zákazníky, či nikoli, však zůstane jako u jiných typů transakcí na nich.

Dnes nejčtenější

.