Zavřít reklamu

Sociální gigant Facebook pracuje na chytrých hodinkách se zaměřením na funkce spojené s odesíláním zpráv a zdravím. S odkazem na čtyři zdroje obeznámené s jejich vývojem o tom informoval web The Information.

První chytré hodinky Facebooku by měly softwarově běžet na opensourcové verzi Androidu, ale společnost prý vyvíjí svůj vlastní operační systém, který by měl debutovat ve druhé generaci hodinek. Ta prý dorazí v roce 2023.

Hodinky by měly být těsně provázané s facebookovskými aplikacemi, jako je Messenger, WhatsApp a Instagram, a podporovat mobilní konektivitu, což umožní rychlou interakci se zprávami bez nutnosti spoléhat se na smartphone.

Facebook prý také hodinkám umožní propojit se s hardwarem a službami společností činných v oblasti zdraví a fitness, jako je například Peloton Interactive. To se by však mnohým nemuselo příliš líbit – Facebook v oblasti nakládání s osobními daty nemá zrovna nejlepší reputaci a nyní by získal přístup k dalším citlivým informacím (a údaje o zdraví jsou možná vůbec ty nejcitlivější), které by mohl prodávat třetím stranám za účelem cílené reklamy.

Hodinky sociálního obra podle The Information nebudou na scénu uvedeny dříve než v příštím roce a budou „prodávány za cenu blízkou výrobním nákladům“. Kolik přesně to bude, v tuto chvíli není jasné, je však pravděpodobné, že jejich cenovka bude nižší než u hodinek Apple Watch 6 a Watch SE.

Facebook není na poli hardwaru nováčkem – vlastní společnost Oculus, která vyrábí VR headsety, a v roce 2018 uvedl na trh první generaci videochatovacího zařízení s názvem Portal.

Související články

Dnes nejčtenější

.