Zavřít reklamu

Herní série Project Cars v posledních letech prodělala zajímavý konceptuální vývoj. Zatímco první díl se dá považovat za čistokrevnou simulaci automobilového závodění, díl třetí, který vyšel v loňském roce, je už nestydatou arkádou. Takový posun ve vnímání značky můžeme sledovat i na připravované mobilní hře Project Cars Go. Ta jako na hlavní tahák své hratelnosti láká na jednoduché ovládání jedním prstem.

Zjednodušení ovládání přitom může znamenat jedině další odklon od realističnosti. Project Cars Go samozřejmě nemůže suplovat věrnou fyziku a jízdní model některých jiných závodních sérií, příklon k arkádovosti hraní však bude zřejmě maximální. Pomocí jednoho prstu budete ovládat směr jízdy i zrychlení vašeho vozu. I když další odklon od realističnosti ve spojení se známou značkou nevidím rád, musím přiznat, že se vývojáři ze Slightly Mad Studios a Gamevil alespoň pořádně vyřádili na zpracování modelů jednotlivých automobilů. Hra bude vypadat každopádně nádherně.

Project Cars Go si prochází už relativně dlouhým vývojem, kdy jsme o hře poprvé slyšeli už před více než dvěma lety. Ten ale zdárně míří do cílové rovinky. Vývojáři se nechali slyšet, že k vydání dojde co nevidět. Na Google Play zatím září datum vydání 23. března letošního roku. Pokud vás tedy láká jednoduché závodění v kapse vašich kalhot, rozhodně si tento den zakroužkujte v kalendáři, Project Cars Go bude k dispozici zcela zdarma.

Související články

Dnes nejčtenější

.