Zavřít reklamu

Samsung v těchto dnech pokračuje nejen v rychlém vydávání updatu s nadstavbou One UI 3.0, ale také únorového bezpečnostního patche. Jen pár hodin poté, co jej začal dostávat smartphone Galaxy Note 10 Lite, dorazil na Galaxy A31.

Aktualizace s nejnovější bezpečnostní záplatou nese firmwarovou verzi A315FXXU1BUA1 a v tuto chvíli je distribuována v Rusku, Kazachstánu, v zemích Kavkazu a na Ukrajině. Jako vždy by se měla v brzké době rozšířit do dalších zemí světa. Firmwarová verze naznačuje, že součástí updatu by mohly být nové funkce, zatím to však nebylo potvrzeno.

Jen pro připomenutí – únorový bezpečnostní patch opravuje z větší částu exploity umožňující útoky typu MITM nebo chybu projevující se ve formě chyby služby mající na starost wallpapery, která umožňovala útoky typu DDoS. Kromě toho řeší i chybu v aplikaci Samsung Email, která útočníkům umožňovala získat do ní přístup a potají sledovat komunikaci mezi klientem a poskytovatelem. Žádná z těchto ani jiných vulnerabilit každopádně nebyla natolik nebezpečná, aby ji Samsung označil jako kriticky nebezpečnou.

Nejnovější bezpečnostní záplatu začaly již koncem ledna dostávat telefony řady Galaxy S20 a nedlouho poté i modely řad Galaxy Note 20 a Galaxy S9 nebo smartphony Galaxy S20 FE a zmíněný Galaxy Note 10 Lite.

Související články

Dnes nejčtenější

.