Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung zvažuje v texaském Austinu postavit svou nejmodernější továrnu na výrobu čipů. Neoficiální zprávy původně hovořily o tom, že společnost by do projektu mohla investovat 10 miliard dolarů (zhruba 213 mld. korun), podle dokumentů, které její čipová divize Samsung Foundry předložila úřadům v Texasu, Arizoně a New Yorku, by však továrna měla stát mnohem více – 17 mld. dolarů (přibližně 362 mld. korun).

Potenciální zařízení na výrobu čipů v hlavním městě Texasu údajně vytvoří kolem 1800 pracovních míst, a pokud půjde vše podle plánu, vyrábět začne v posledním kvartálu roku 2023. V továrně by se měly konkrétně vyrábět 3nm čipy, a to pomocí nového výrobního procesu Samsungu MBCFET.

Nejmodernější čipy Samsung v současnosti vyrábí pouze ve svých domácích továrnách – jde o čipy postavené na 7nm a 5nm procesu. V Texasu už jedna jeho továrna stojí, ta však produkuje čipy pomocí dnes již zastaralých 14nm a 11nm procesů. Samsung má nicméně v USA dostatek zákazníků, včetně technologických gigantů jako IBM, Nvidia, Qualcomm a Tesla, což znamená, že by mohla v zemi postavit specializovanou továrnu právě pro ně.

Samsung očekává, že nová továrna bude mít v prvních 20 letech provozu ekonomický výkon 8,64 mld. dolarů (zhruba 184 mld. Kč). Společnost také v dokumentech od města Austin a okresu Travis County žádá v následujících dvou desetiletích daňové úlevy ve výši téměř 806 milionů dolarů (něco přes 17 mld. korun).

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.