Zavřít reklamu

Čipová divize Samsungu Samsung Foundry loni „urvala“ obří zakázku na výrobu špičkového čipsetu Snapdragon 888 pomocí svého 5nm procesu. Technologický gigant si nyní podle neoficiálních informací zajistil další zakázku Qualcommu, a to na výrobu jeho nejnovějších 5G modemů Snapdragon X65 a Snapdragon X62. Údajně je vyrábí za pomoci 4nm (4LPE) procesu, což by mohla být vylepšená verze současného 5nm (5LPE) procesu.

Snapdragon X65 je prvním 5G modemem na světě, který dokáže dosáhnout rychlosti stahování až 10 GB/s. Qualcomm zvýšil počet frekvenčních pásem a šířku pásem, které mohou být použity ve smartphonu. V sub-6GHz pásmu se šířka zvýšila z 200 na 300 MHz, v pásmu milimetrových vln z 800 na 1000 MHz. Podporováno je i nové pásmo n259 (41 GHz). Kromě toho modem využívá jako první na světě pro vyladění mobilního signálu umělou inteligenci, což by mělo přispívat k vyšším přenosovým rychlostem, lepšímu pokrytí a delší výdrži baterie.

Snapdragon X62 je pak „osekanou“ verzí Snapdragonu X65. Jeho šířka v sub-6GHz pásmu je 120 MHz a v pásmu milimetrových vln 300 MHz. Tento modem je určen pro použití v cenově dostupnějších smartphonech.

Oba nové modemy v současnosti testují výrobci smartphonů a v prvních zařízeních by se měly objevit koncem letošního roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.