Zavřít reklamu

Je to jen několik dní, co jsme vás informovali o nové textové adventuře Black Lazar. Tu jsme použili jako příklad návratu žánru, který se na výsluní nevyhříval už pár desítek let. Nyní na Android vychází jeho další zástupce, který opět překvapuje komplexností a důrazem na detail. Po několika měsících v předběžném přístupu vydává vývojář Peter Ravnholt svou prvotinu Serania – Path of the Scion. Ta kombinuje žánr textových adventur s překvapivě komplexními RPG prvky.

V Seranii se ujmete role bezmocného vesničana, kterého zničehonic začne pronásledovat královská černá garda. Musí se tak skrýt do stinných částí herního světa a přijít na to, proč po něm obávané jednotky baží. Bezejmenný hrdina se během své cesty dozví tajemství o své minulosti a setká se s množstvím zajímavých postaviček. Hra kromě hlavní příběhové linie nabízí i nespočet vedlejších misí.

Textová stránka hry je šikovně kombinována s okamžiky rozhodnutí, které se vyskytují v menších uskupeních, aby tak lépe dokázaly vyjádřit naléhavost různých situací. Kromě klikání na textové příkazy nabízí Serania i pro RPG klasickou správu inventáře a taktický charakter soubojů. Pro vývojáře Ravnholta šlo o zásadně osobní dílo, na kterém začal pracovat po sérii životních událostí. Pokud si ji chcete vyzkoušet na vlastní kůži, Seranii můžete zdarma stahovat z Google Play. Bezplatně je dostupná přibližně čtvrtina hry, zbytek odemknete za poplatek v aplikaci.

Související články

Dnes nejčtenější

.