Zavřít reklamu

V osmdesátých letech minulého století zažívaly na počítačích i prvních domácích konzolích rozkvět textové adventury. Předchůdce žánru postupně oblíbenějších klikacích adventur se při vyprávění příběhu a imerzi samotných hráčů spoléhal pouze na psané slovo a v některých případech i pár statických obrázků. Samozřejmě že textový žánr byl postupem času překonán a uvolnil místo graficky bohatším hrám, na smartphonech ovšem, zdá se, zažívá malou renesanci. Důkazem budiž nová hra Black Lazar, která využívá mustr textových adventur a posouvá ho blíže současným trendům.

Black Lazar od studia Pleon Words (tvořeného jediným vývojářem) vypráví příběh o zasmušilém detektivovi, který se dostane k velkému případu. Jeho úkolem se během hry stane dostat za katr velkého zločineckého bosse. V tom mu ale mohou zabránit jeho rozhodnutí a hlavně jeho problematická minulost. Hlavní hrdina bude během svého snažení cestovat po celém světě a kromě setkávání se se zajímavými postavami dojde i na flashbacky z jeho minulosti.

Scénář hry by dokázal zaplnit přes pět set stránek a studio slibuje, že rozhodnutí, která během hraní učiníte, dělají Black Lazara nekonečně znovuhratelným. Pleon Words doplňuje rozsáhlý příběh více než sto dvaceti animovanými obrázky, množstvím zvukových efektů a originální hudbou. Pokud vás tahle variace na neobyčejný žánr zaujala, můžete ji z Google Play stahovat zdarma.

Související články

Dnes nejčtenější

.